O mnie

Jeden z klientów powiedział mi: „W twoich wnętrzach jest człowiek”, „projektujesz wnętrza z duszą”.

Te słowa to kwintesencja mojego podejścia projektowego.

Mój styl projektowania

Punktem wyjścia w pracy nad projektem zawsze jest dla mnie człowiek. Każdy z nas jest inny, dlatego nowe zlecenie to czysta karta. Za każdym razem staram się stworzyć unikatowe wnętrze, w którym jego użytkownik będzie mógł oddychać swoim powietrzem. Z tego powodu także wierzę we współpracę z inwestorem. Staram się odczytać jego potrzeby i oczekiwania, a później na nie odpowiedzieć.

Mój styl jest minimalistyczny i ewoluujący, ujmuje zmiany współczesnego życia. Jednocześnie jest dla mnie ważne, aby wnętrza mimo swojej prostoty prezentowały się atrakcyjnie, a przede wszystkim pozwalałby sprawnie funkcjonować na co dzień. Działam w ten sposób od 17 lat, od 2010 r. we własnej pracowni Artewizjon. W codziennej pracy wspiera mnie zespół 5 osób, jednak w każdy projekt – bez wyjątku – w pełni angażuję się osobiście.

Profesjonalizm, czyli jakość

Ukończyłam studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studia podyplomowe Total Design Management w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej w kooperacji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego oraz liczne specjalistyczne kursy branżowe. Należę do Stowarzyszenia Architektów Wnętrz – organizacji zrzeszającej wykształconych kierunkowo i doświadczonych twórców. Mam tu status członka PRO, co gwarantuje m.in. najwyższe standardy profesjonalizmu, sprawnej współpracy oraz dyskrecji. Byłam jurorem konkursu „Strefa prywatna na miarę. Projektuj z Komandor”.

Wielokrotnie dzieliłam się wiedzą na forach profesjonalnych (m.in. w ramach ArchiDesk) i popularnych – m.in. w telewizji TVN. Realizacje mojej pracowni Artewizjon były publikowane w najważniejszych magazynach i serwisach poświęconych architekturze wnętrz. Szczegóły w zakładce Media.

Jestem Członkiem Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW.

Wszystkie odcienie piękna

Zrealizuje każdą bajkę, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Jestem miłośniczką życia tu i teraz oraz wszelkich form plastycznych, które służą wyrażaniu jego urody.  To piękno staram się przejawiać nie tylko na polu architektury wnętrz, ale także ceramiki artystycznej i malarstwa. Tu bliskie mi są techniki nowoczesne, takie jak lana żywica. Interesuję się również modą i lubię się nią bawić na co dzień. W moim życiu ogromną rolę odgrywa kolor, chętnie wykorzystuję go w swoich projektach i stylizacjach. Prywatnie jestem mamą, co daje mi szerszy obraz i lepsze zrozumienie potrzeb rodziny. Ogromną wagę przywiązuję do wysokiej jakości swojego otoczenia oraz do jakościowego spędzenia czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Mieszkam pod Warszawą, w pobliżu lasu. To umożliwia mi bezpośredni kontakt z naturą, który sobie bardzo cenię. Jednocześnie moje życie jest bardzo intensywne, angażuję się w wiele różnych projektów. To mój świadomy wybór, który przekłada się również na moje pasje – najlepiej odpoczywam uprawiając sporty wodne, m.in. nurkowanie czy jachting. Za swą misję uważam to, aby rozwijać w ludziach poczucie piękna, edukować młode pokolenia i inspirować innych do zgłębiania własnego poczucia estetyki.

Dlaczego ważka

Motyw Ważki (Dragonfly) towarzyszy mi od dawna – już od moich pierwszych kresek projektowych stawianych jeszcze w szkole plastycznej. Kto przyglądał się ważkom w naturze, ten wie, jak piękne to owady i jak wspaniale mienią się w promieniach słońca. Fascynuje mnie też ich symbolika, oscylująca wokół spraw takich jak prawda ponad iluzją, rozpad starych struktur, błyskotliwość, szybkość, a także magia koloru. O ważce jako symbolu transformacji myślę zawsze, gdy moje projekty przechodzą w realizację i są w stanie odmienić życie moich klientów na lepsze, wygodniejsze, piękniejsze. Dlatego już niedługo pojawią się na stronie dodatki do wnętrz z symbolem ważki – i z jej uduchowioną energią.

O pracowni Artewizjon

„Piękno jest harmonią funkcji i formy”

– Alvaro Aalto

Nasz design to minimalizm ewoluujący w różnorodnych kierunkach, ujmujący współczesne aspekty życia i przewidujący nadchodzące kierunki projektowania wnętrz. Za cel stawiamy sobie to, aby tworzony dla Ciebie projekt był pełen prostoty, a zarazem funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie.

Piękne wnętrze to według nas wnętrze harmonijne, dobrze skonstruowane i skomponowane tak, by piony i poziomy przenikały się w przestrzeni z przyjaznymi formami biomorficznymi. Wiemy, jak ważna jest spójność myśli projektowej oraz właściwe rozłożenie proporcji kolorów, struktur i płaszczyzn.

Pracownię Artewizjon wraz z Anną Błaszczyk współtworzą:

Eliza Łakoma

Absolwentka architektury Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W pracowni Artewizjon odpowiedzialna za social media oraz content video. Design to nie tylko jej praca, ale również wielka pasja. Dlatego Eliza jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii. Nie zamyka się na jeden styl, lubi sięgać po różne inspiracje i łączyć je, w każdej z nich odnajdując cząstkę samej siebie. Prywatnie miłośniczka podróży z których czerpie wiele sił i pomysłów do pracy oraz samodoskonalenia.

Klaudia Kowalska

Absolwentka studiów inżynierskich oraz magisterskich na kierunku Architektura Wnętrz Wydziału Architektury na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Z zawodu architekt wnętrz z doświadczeniem projektowym we wnętrzach mieszkalnych oraz publicznych. W pracowni Artewizjon odpowiedzialna za organizację pracy projektowej oraz asystentka głównej architekt Anny Błaszczyk. Pasjonatka unikatowych wnętrz, miłośniczka designu i historii sztuki. Na co dzień pozytywna i energiczna kobieta z poczuciem humoru, w pracy zaangażowana i konkretna – wierzy, że profesjonalizm jest kluczem do stworzenia wyjątkowych projektów z wyjątkowymi ludźmi.

Sabina Krudysz

Absolwentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Rzeszowskiej. Swoje blisko 10-letnie doświadczenie zdobywała w warszawskich biurach projektowych. W Artewizjon odpowiada za projekty koncepcyjne oraz dokumentację techniczną. Jako mama dwóch córek we wnętrzach ceni przede wszystkim funkcjonalność. I to właśnie funkcjonalność, dobry design i nuta szaleństwa są jej przepisem na udane wnętrze. Kocha podróże, modę i dobre jedzenie.

Izabela Ołdak

Absolwentka studiów inżynierskich oraz magisterskich na kierunku Architektura Wnętrz Wydziału Architektury na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Odpowiedzialna za dokumentację wykonawczą, której głównym celem jest przekładanie koncepcji projektowych na precyzyjne, praktyczne i zrozumiałe plany oraz specyfikacje techniczne. Jej praca opiera się na połączeniu kreatywności z praktycznym podejściem, oraz umiejętności komunikacji z wykonawcami. Jest osobą dokładną, zaangażowaną, a wszelkie powierzone zadania wykonuję starannie i z dbałością o szczegóły. W wolnym czasie poświęca się rysunkowi i malarstwu.

Natalia Gilewska

Studentka IV roku Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W pracowni Artewizjon odpowiedzialna za dokumentację techniczną projektów. Jeśli miałaby wybrać najbliższy sobie styl, byłby to modernizm, choć uważa, że nie warto się zamykać na jeden kierunek. Inspiracje czerpie przede wszystkim z natury oraz ze sztuki. Uwielbia odwiedzać wystawy i odkrywać nowe zakamarki artystycznego świata, a wolnych chwilach oddaje się swoim pasjom, którymi są malarstwo oraz fotografia.

Valeryia Vabishchevich

Absolwentka architektury wnętrz na Uczelni Handlowo-Technicznej w Warszawie. W pracowni Artewizjon zajmuje się grafiką 3D z wykorzystaniem profesjonalnego oprogramowania, dopracowywaniem koncepcji oraz postobróbką. Ma ponad 3-letnie doświadczenie i niewyczerpany entuzjazm. Jest dokładna, sumienna i zaangażowana. Inspirację czerpie z wystaw, podróży, natury oraz kontaktów z ludźmi. Jest wielką miłośniczką designu.

Zobacz wszystkie realizacje