BALI HOUSE

Dlaczego się wyjeżdża? Żeby można było wrócić. Żeby zobaczyć to miejsce, z którego się przybyło, nowymi oczami i w nowych kolorach” – Terry Pratchett

Właścicielka tego domu od początku miała jasno sprecyzowane oczekiwania. Chciała, aby jej mieszkanie emanowało atmosferą urzekającej wyspy Bali, a jednocześnie było eleganckie i uporządkowane. Planując wnętrza, postawiłam na otwarty, wolny plany. Zmieniłam pierwotny układ pomieszczeń, przesuwając łazienkę w głąb domu.

Dzięki temu zniknął długi korytarz, tak że hol wejściowy płynnie przechodzi dziś w salon. Po drodze mija delikatnie ukrytą kuchnię, z której jednak podczas gotowania widać jadalnię. Rozwiązanie to cenią bliscy i przyjaciele – łatwo im się przemieszczać z jednego końca strefy dziennej w drugi bez poczucia zamknięcia czy przyblokowania.

Aranżacja miała opierać się na balansie pomiędzy elegancją a bliskością natury, ze szczyptą wakacyjnego luzu. Prostota otwartej przestrzeni, oczyszczonej z dawnych zbędnych ścian i zakamarków, została więc wzbogacona o pełen ciepła blask złotych elementów wyposażenia, takich jak lampy czy uchwyty meblowe. Efekt wnętrza kreują też przemyślane kontrasty kolorystyczne, obecne m.in. w kuchni. Uwagę bez wątpienia zwracają spektakularne rośliny. Do ważnych elementów projektu należy również biblioteka w salonie. Miękkie tkaniny dodają wnętrzom przytulności, z kolei len – podobnie jak rattan oraz starannie dobrane spieki ze wzorami kamieni – kierują myśl ku podróżom.

Projekt domu był prezentowany w telewizji TVN: https://dziendobry.tvn.pl/gwiazdy/katarzyna-glinka-buduje-i-urzadza-swoj-nowy-dom-da316102-5322393

Salon z jadalnią

Kuchnia

Sypialnia z garderobą

Łazienki rodzinne oraz łazienka gościnna

Zobacz wszystkie realizacje