SIMPLY THE BEST

„Wszystko odejmij, aż nie pozostaje nic poza perfekcją” – Antoine de Saint-Exupéry

Dobrze rozumiana prostota środowiska domowego, która zachęca do dobrego życia, jest tym ważniejsza, im większą presję wywiera na nas świat. Dom dla każdego z nas powinien być przyjaznym, ciepłym schronieniem, miejscem ucieczki i przestrzenią relaksu, które inspiruje oraz dodaje energii.

Jedną z kluczowych idei stojących za prezentowanym na zdjęciach projektem jest minimalizm bliski niezwykle trafnemu ujęcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, francuskiego pisarza i lotnika – wszystko odejmij, aż nie pozostaje nic poza perfekcją. Owa perfekcja w przypadku wnętrza z pewnością daleka jest od spartańskiego pokoju bez żadnych wygód czy reżimu, który by kazał pozbyć się wszystkich osobistych przedmiotów. Minimalizm po prostu usuwa nadbudowane na tym ozdobne warstwy, które w przeciwnym razie mogłyby być umieszczone w centralnym miejscu – niekoniecznie słusznie.

Projekt wnętrza koncentruje się na prostych liniach i jasnych przestrzeniach, dających wrażenie harmonii i ładu. Chodzi przy tym o znacznie więcej niż tylko brak wizualnego bałaganu. Wartością, do której dąży prezentowany projekt, jest harmonia z otoczeniem – do jasnego, wolnego od zbędnych elementów wnętrza wnika pełna, onieśmielająca uroda otaczającego dom lasu.

Salon z kuchnią

Gabinet z korytarzem

Sypialnia

Pokój dla dziewczynki

Strefa gościnna

Łazienki

Zobacz wszystkie realizacje