DOM Z DUSZĄ

Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy” – Michel Quoist

Naturalne światło dzienne zawsze odgrywa ważną rolę w projektach pracowni Artewizjon, także w tym domu. Gdy zobaczyłam go pierwszy raz, ten zaledwie 40-letni budynek nadawał się tylko do generalnego remontu – łącznie z wymianą dachu i okien. Był w nim jednak potencjał wart wykorzystania.

Jak przy każdej renowacji, tak i tu trzeba było znaleźć równowagę pomiędzy zachowaniem jednych elementów zastanych a zmianą innych. Zależało mi, by zatrzymać coś z atmosfery tego miejsca, a zarazem otworzyć wnętrza na otaczający dom starodrzew i wpuścić do środka więcej światła. Zdecydowałam się zostawić częściowo zamkniętą kuchnię, a obok wejścia wygospodarować miejsce na garderobę. Na piętrze powstały pokoje dzieci, sypialnia master, garderoba oraz niewielka antresola – domowa biblioteka i przestrzeń relaksu.

Kreując aranżację wnętrz, wykorzystałam inspirację stylem japandi, który łączy funkcjonalność z wyrafinowaną, ale bezpretensjonalną elegancją. Zgodnie z zasadą „Less is more” z dużym namysłem dobierałam wszelkie elementy o charakterze dekoracyjnym. Wyraźnie mówi o tym salon. Robi wrażenie głównie swoją kubaturą oraz otwarciem na ogród. Najbardziej dekoracyjny charakter wbrew pozorom ma niezwykle funkcjonalna kuchnia. Pojawia się tu wiele kontrastów: jasne i ciemne, nowoczesne i tradycyjne, drewno i kamień. Serce domu wymaga przecież odpowiedniej oprawy.

Salon z kuchnią

Gabinet z holem

Sypialnia

Pokój dla dziewczynek

Łazienki

Zobacz wszystkie realizacje